Śniadanie Biznesowe dla Doradców Prawnych oraz Dyrektorów Działów Prawnych i Finansowych - 11 marca Śniadanie Biznesowe dla Doradców Prawnych oraz Dyrektorów Działów Prawnych i Finansowych - 11 marca Śniadanie Biznesowe dla Doradców Prawnych oraz Dyrektorów Działów Prawnych i Finansowych - 11 marca Śniadanie Biznesowe dla Doradców Prawnych oraz Dyrektorów Działów Prawnych i Finansowych - 11 marca Śniadanie Biznesowe dla Doradców Prawnych oraz Dyrektorów Działów Prawnych i Finansowych - 11 marca

Śniadanie Biznesowe dla Doradców Prawnych oraz Dyrektorów Działów Prawnych i Finansowych

Wycena utraconych korzyści – puszka Pandory czy konwencjonalne kalkulacje?

Lokalizacja: Restauracja Casa Pablo, Grzybowska 5a, Warszawa

Termin: 11 marca 2020 roku, godz. 8:30 (rejestracja i poczęstunek rozpoczynają się o 8:15)

Nowy rok, nowe wyzwania...

Zgodnie z polskim prawem naprawienie szkody obejmuje nie tylko rekompensatę strat, które poniósł poszkodowany przedsiębiorca. Uwzględnione powinny być także korzyści, które mógłby osiągnąć przedsiębiorca, gdyby mu szkody nie wyrządzono.

W niekorzystnej sytuacji poniesienia szkody przez przedsiębiorcę kluczowe dla powodzenia procesu uzyskania rekompensaty jest przedstawienie wiarygodnej i profesjonalnej wyceny szacującej poniesione straty oraz utracone korzyści. Najczęściej wycena poniesionych strat nie nastręcza zbyt wielu kłopotów przedsiębiorcom i ich doradcom prawnym. Odmiennie przedstawia się sytuacja dla utraconych korzyści.

Wycena utraconych korzyści w sposób istotny różni się od standardowego oszacowania wartości przedsiębiorstwa lub spółki. Profesjonalna i obiektywnie przygotowana wycena utraconych korzyści zwiększa prawdopodobieństwo przyznania odszkodowania przedsiębiorcy, niezależnie od tego czy mamy do czynienia z postępowaniami przed sądami powszechnymi, czy też sądami arbitrażowymi.

O kluczowych aspektach wyceny utraconych korzyści, w tym o stosowanych metodach, powiedzą specjaliści Cann Advisory podczas Śniadania Biznesowego, które odbędzie się 11 marca 2020 r. (środa) o godz. 8:30, w Warszawie, w restauracji Casa Pablo (ul. Grzybowska 5a).

W trakcie spotkania eksperci Cann Advisory przedstawią następujące zagadnienia:

  • szkoda: rzeczywista strata vs. utracone korzyści;
  • przesłanki odpowiedzialności odszkodowawczej;
  • kluczowe zagadnienia szacowania utraconych korzyści;
  • metody prognostyczne określania stanu hipotetycznego;
  • przykłady, przykłady, przykłady…

Prelegenci

Paweł Cygański FCCA
Paweł Cygański FCCAPartner Zarządzający
Posiada wieloletnie doświadczenie w transakcjach fuzji i przejęć oraz wycenach przedsiębiorstw i spółek. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Biegłych ds. Wycen (American Society of Appraisers) w dziedzinie Wycen Przedsiębiorstw (Business Valuation). Członek ACCA (Association of Chartered Certified Accountants). Współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Biegłych Wyceny Przedsiębiorstw w Polsce. Biegły sądowy z zakresu wyceny przedsiębiorstw. Pracował w Deloitte & Touche oraz Ernst & Young. Był CFO Elektrowni Szczytowo-Pompowych S.A. oraz członkiem rady dyrektorów fińskiej spółki informatycznej BLStream Oy. Prowadzi zajęcia na podyplomowych studiach SGH Metody Wyceny Spółki Kapitałowej.
dr Marcin Pęksyk CPVA
dr Marcin Pęksyk CPVADyrektor
Posiada szerokie doświadczenie w wycenie przedsiębiorstw, wycenie aktywów niematerialnych oraz analizie projektów inwestycyjnych. Ponadto specjalizuje się w zakresie projektowania i wdrażania systemów zarządzania wartością firmy (Value Based Management). Posiada tytuł Certified Patent Valuation Analyst. Jest członkiem Association of International Accountants. Przez dłuższy czas był związany z globalną firmą American Appraisal, współpracując z jej biurami w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Polsce. Konsultant Banku Światowego w zakresie wyceny spółek niepublicznych i składników wartości niematerialnych. Wykładowca na podyplomowych studiach SGH Metody Wyceny Spółki Kapitałowej.

Organizator

Image

Cann Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja (formularz rejestracyjny znajduje się na dole strony, zapisy do 9 marca 2020 r., po tym terminie, w sprawie dostępności miejsc prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny).

Wydarzenie kierujemy do Doradców Prawnych oraz Dyrektorów Działów Prawnych i Finansowych. Aby zapewnić możliwość udziału w Śniadaniu osób specjalizujących się w doradztwie prawnym oraz osób decyzyjnych w działach prawnych i finansowych, zastrzegamy sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń przed ich potwierdzeniem. Pragnąc zapewnić Państwu możliwość uczestnictwa jak największego grona osób z różnych podmiotów, prosimy o zapisywanie do 2 osób z jednej firmy. W przypadku chęci wzięcia udziału w wydarzeniu przez większą ilość osób z jednego podmiotu, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Serdecznie zapraszamy

Osoba do kontaktu:

Iwona Rodak       

Telefon:

+48 887 888 061

Rejestracja

* pole obowiązkowe

Kontakt

Cann Advisory sp. z o.o. sp. k.
Plac Jana Henryka Dąbrowskiego 1
00-057 Warszawa

tel. +48 22 616 20 32

info@cann.pl

Aktualności

Transakcja i wycena. Locked box czy completion accounts? Czas na locked box...

Dwa najczęściej spotykane mechanizmy ustalania ceny w transakcjach sprzedaży akcji lub udziałów to locked box oraz completion accounts. Oba podejścia w inny sposób odnoszą się do głównego zagadnienia w transakcjach...

EBIT czy EBITDA? A może EBITA?

Oczywiście EBIT. W dalszej kolejności EBITA. Proste i oczywiste. Ale mamy też wielu zwolenników EBITDA. Tylko dlaczego? Temat trochę złożony - mamy złudną siłę EBITDA, wady EBIT i nową jakość, czyli EBITA... Po kolei:...

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesyłanych danych osobowych przez Cann Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne ale wymagane do przetworzenia zgłoszenia. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do poprawiania, wglądu oraz żądania zaprzestania przetwarzania przekazywanych danych zgodnie z Polityką prywatności.

* pole obowiązkowe

Śniadanie Biznesowe dla Doradców Prawnych oraz Dyrektorów Działów Prawnych i Finansowych - 11 marca


Copyright 2018 Cann Advisory. All rights Reserved. Polityka prywatności

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.

Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.