Śniadanie dla doradców prawnych i podatkowych: Wprowadzenie do wyceny przedsiębiorstw i spółek - 20 listopada Śniadanie dla doradców prawnych i podatkowych: Wprowadzenie do wyceny przedsiębiorstw i spółek - 20 listopada Śniadanie dla doradców prawnych i podatkowych: Wprowadzenie do wyceny przedsiębiorstw i spółek - 20 listopada Śniadanie dla doradców prawnych i podatkowych: Wprowadzenie do wyceny przedsiębiorstw i spółek - 20 listopada Śniadanie dla doradców prawnych i podatkowych: Wprowadzenie do wyceny przedsiębiorstw i spółek - 20 listopada

II edycja Śniadania biznesowego dla doradców prawnych i podatkowych

Wprowadzenie do wyceny przedsiębiorstw i spółek

Lokalizacja: Restauracja Casa Pablo, Grzybowska 5a, Warszawa

Termin: 20 listopada 2019 roku, godz. 8:30 (rejestracja i poczęstunek rozpoczynają się o 8:15)

Wraz z końcem roku nadchodzi gorący czas na rynku M&A. Obok doradców transakcyjnych, to na barkach doradców prawnych i podatkowych zazwyczaj spoczywa największa odpowiedzialność na sprawnym i profesjonalnym przeprowadzeniu transakcji.

Mimo postępującej specjalizacji, wśród doradców prawnych i podatkowych istnieje obiektywna potrzeba posiadania wiedzy na temat finansowych aspektów realizacji przedsięwzięcia, a w szczególności, kluczowych czynników wpływających na wartość przeprowadzanej transakcji.

Wycena to profesjonalny i obiektywny proces przygotowywania opinii na temat wartości aktywa lub zobowiązania. Właściwie przeprowadzona wycena powinna pozwolić na zidentyfikowanie kluczowych czynników kreujących wartość przedmiotu transakcji oraz wesprzeć w wypracowaniu strategii negocjacyjnej.

O tym, jak powinna wyglądać profesjonalna wycena przedsiębiorstwa lub spółki, powiedzą specjaliści Cann Advisory podczas II edycji śniadania biznesowego, które odbędzie się 20 listopada 2019 r. (środa) o godz. 8:30, w Warszawie, w restauracji Casa Pablo (ul. Grzybowska 5a).

W trakcie spotkania eksperci Cann Advisory przedstawią następujące zagadnienia:

  • składowe elementy definiujące proces wyceny przedsiębiorstwa;
  • standardy wartości – godziwa wartość rynkowa, wartość sprawiedliwa, wartość godziwa (MSSF 13), wartość inwestycyjna, inne standardy;
  • podejścia i metody wyceny spółek;
  • dyskonta i premie;
  • zawartość raportu z wyceny.

Prelegenci

Paweł Cygański FCCA
Paweł Cygański FCCAPartner Zarządzający
Posiada wieloletnie doświadczenie w transakcjach fuzji i przejęć oraz wycenach przedsiębiorstw i spółek. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Biegłych ds. Wycen (American Society of Appraisers) w dziedzinie Wycen Przedsiębiorstw (Business Valuation). Członek ACCA (Association of Chartered Certified Accountants). Współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Biegłych Wyceny Przedsiębiorstw w Polsce. Biegły sądowy z zakresu wyceny przedsiębiorstw. Pracował w Deloitte & Touche oraz Ernst & Young. Był CFO Elektrowni Szczytowo-Pompowych S.A. oraz członkiem rady dyrektorów fińskiej spółki informatycznej BLStream Oy. Prowadzi zajęcia na podyplomowych studiach SGH Metody Wyceny Spółki Kapitałowej.
dr Marcin Pęksyk CPVA
dr Marcin Pęksyk CPVADyrektor
Posiada szerokie doświadczenie w wycenie przedsiębiorstw, wycenie aktywów niematerialnych oraz analizie projektów inwestycyjnych. Ponadto specjalizuje się w zakresie projektowania i wdrażania systemów zarządzania wartością firmy (Value Based Management). Posiada tytuł Certified Patent Valuation Analyst. Jest członkiem Association of International Accountants. Przez dłuższy czas był związany z globalną firmą American Appraisal, współpracując z jej biurami w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Polsce. Konsultant Banku Światowego w zakresie wyceny spółek niepublicznych i składników wartości niematerialnych. Wykładowca na podyplomowych studiach SGH Metody Wyceny Spółki Kapitałowej.

Organizator

Image

Cann Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja (formularz rejestracyjny znajduje się na dole strony, zapisy do 18 listopada 2019 r., po tym terminie, w sprawie dostępności miejsc prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny).

Wydarzenie kierujemy do Doradców Prawnych oraz Doradców Podatkowych. Aby zapewnić możliwość udziału w Śniadaniu osób specjalizujących się w doradztwie prawnym i podatkowym zastrzegamy sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń przed ich potwierdzeniem. Pragnąc zapewnić Państwu możliwość uczestnictwa jak największego grona osób z różnych podmiotów, prosimy o zapisywanie do 2 osób z jednej firmy. W przypadku chęci wzięcia udziału w wydarzeniu przez większą ilość osób z jednego podmiotu prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Serdecznie zapraszamy

Osoba do kontaktu:

Iwona Rodak       

Telefon:

+48 887 888 061

Rejestracja na to wydarzenie została zakończona

Kontakt

Cann Advisory sp. z o.o. sp. k.
Plac Jana Henryka Dąbrowskiego 1
00-057 Warszawa

tel. +48 22 616 20 32

info@cann.pl

Aktualności

Transakcja i wycena. Locked box czy completion accounts? Czas na locked box...

Dwa najczęściej spotykane mechanizmy ustalania ceny w transakcjach sprzedaży akcji lub udziałów to locked box oraz completion accounts. Oba podejścia w inny sposób odnoszą się do głównego zagadnienia w transakcjach...

EBIT czy EBITDA? A może EBITA?

Oczywiście EBIT. W dalszej kolejności EBITA. Proste i oczywiste. Ale mamy też wielu zwolenników EBITDA. Tylko dlaczego? Temat trochę złożony - mamy złudną siłę EBITDA, wady EBIT i nową jakość, czyli EBITA... Po kolei:...

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesyłanych danych osobowych przez Cann Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000). Podanie danych jest dobrowolne ale wymagane do przetworzenia zgłoszenia. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do poprawiania, wglądu oraz żądania zaprzestania przetwarzania przekazywanych danych zgodnie z Polityką prywatności.

* pole obowiązkowe

Śniadanie dla doradców prawnych i podatkowych: Wprowadzenie do wyceny przedsiębiorstw i spółek - 20 listopada


Copyright 2018 Cann Advisory. All rights Reserved. Polityka prywatności

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.

Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.